90. VÝROČIE FUTBALU V TULČÍKU

OFICIÁLNY PROGRAM OSLÁV

Ako už viete tento rok náš klub oslavuje 90 rokov od založenia.

Oslávime to spolu s Vami už o 2 týždne.

Okrem tradičného zápasu starých pánov odohrá zápas aj naše A-mužstvo. Pozvanie prijal Futbalový klub z Demjaty.

Okrem toho Vás čaká bohatý sprievodný program a večer aj tanečná zábava.

Vidíme sa v sobotu 15. júla od 13.00.

Sezóna je za nami !!

Určite s ňou nie sme spokojní a veríme a nasledujúca bude už len lepšia. Sme Vám ale dlžní mená top strelcov v sezóne a aj jedenástku s najväčšou minutážou. Už tradične najviac gólov strelil Pato Kosta Kostur. Najdlhšie na ihrisku počas sezóny bol náš brankár Damián Damaňkoš.

Poďakovanie ale patrí všetkým hráčom, fanúšikom, členom realizačného tímu, vedeniu, mládeži a všetkým ktorí prispeli k tomu, že futbal v Tulčíku žije už 90. rokov.

Toto výročie si pripomenieme a oslávime spolu už v sobotu 15. júla 2023 na našom futbalovom ihrisku.

Viac informácií už čoskoro !

Po dvoch prehrách potrebujeme bodovať.

Úspešnú sériu výhier sme prerušili troma prehrami postupne v Janove, doma s Haniskou a naposledy proti Ruskej Novej Vsi (5:0).

V nedeľu privítame doma Miklušovce, čo je hrateľný súper a pokúsime sa získať body do tabuľky.

Výkop stretnutia je o 16:30 a pozývame všetkých fanúšikov!

V nedeľu doma proti Haniske

V Nedeľu privítame Hanisku.

Už skoro tradične o 10:30 nastúpime v nedeľu na domácej pôde proti FK Haniska.

TJ Tulčík - FK Furča Haniska

7.4.2023

10:30

ihrisko TJ Tulčík

Tesná prehra v Janove

V Nedeľu sme pretrhli sériu výhier a v Janove sme prehrali 4:3. Opäť sme nastúpili v značne oklieštenej zostave. Chýbali Macko, Mikloš, Jacko, Kraus, Šoltýs, Grešák, Vavrek.

Skóre otvorili domáci v 14. minúte. Následne v priebehu 5 minút prišiel obrat a gólmi Vojteka a Kostúra sme otočili na 1:2. Gólový kolotoč pokračoval a domáci do polčasu vyrovnali na 2:2.

Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie a Paťo Kostúr nás poslal do vedenia 2:3. Domáci 15. minút pred koncom gólom priamo z rohového kopu vyrovnali na 3:3.Zlomový moment prišiel v nadstavenom čase keď domáci zahrávali rohový kop a ten sa im podarilo využiť a strelili gól na 4:3.

V nedeľu 7. mája hráme opäť doma. O 10:30 privítame Hanisku

Druhá výhra doma v jari a opäť 5-1.

Dobrú formu sme potvrdili v nedeľu doma proti Sedliciam v značne oklieštenej zostave (chýbali: Damankoš, Tomaščík M, Tomaščík L, Mikloš, Macko, Lipka, Kraus, Vavrek, Grešák, Vaňo).

Po prvom polčase bol stav ešte vyrovnaný 1:1. V druhom sme gól v našej bránke už nevideli, naopak strelili sme dalšie 4. Takže sa zrodila druhá výhra 5:1 v rade. Presadili sa naši najlepší strelci - Jílek 2, Chromek 2, Kostúr.

Najbližšie sa predstavíme budúcu nedeľu 30.4.2023 o 10:30 v Janove.

Druhý zápas po sebe doma. Tentokrát privítame Sedlice.

Proti Sedliciam sa predstavíme túto sezónu už tretíkrát. Prvý vzájomný zápas sa nám nevydaril a hneď v prvom kole sme prehrali 7:1. Súperovi sme oplatili prehru v 10. kole. Doma sme zdolali Sedlice 3:1 po góloch Kostúra (2) a M. Tomaščíka.

Túto nedeľu pozývame všetkých fanúšikov o 16:00 na domáce ihrisko.

TJ Tulčík - ŠK Sedlice

23.4.2023

16:00

ihrisko TJ Tulčík

Rozhovor s trénerom Kovaľom po dvoch jarných kolách.

FUTBALNET.

Každý športovec i každý športový klub má svoje osobné i historické rekordné (či ojedinelé) zápisy. Tréner TJ Družstevník Tulčík Miloš Kovaľ si myslí, že uplynulú nedeľu sa na futbalovom zápase v tejto obci udialo niečo, čo ešte nikdy predtým. Poďme však "po poriadku", lebo 9. A liga ObFZ Prešov má za sebou už dve jarné kolá.

V úvodnej jarnej runde sa Tulčík na ihrisku v Kapušanoch predstavil proti "domácemu" Solivaru. Výsledok, 4:0 pre Slovan. "Z našej strany to bol festival nepremenených šancí. Vypracovali sme si vari päť vyložených. Ak by sa nám podarilo aspoň dva, tri premeniť, bol by to úplne iný zápas. No na druhej strane chlapci urobili viacero chýb či nedôrazných zákrokov v defenzíve, čo súper dokázal využiť. Hlavne na začiatku druhého polčasu boli hlavami asi ešte niekde v kabíne, rýchlo inkasovali na 3:0 a 4:0. Toto by sa nemalo stávať, tobôž keď hráte proti lídrovi."

Ubehlo sedem dní a tentoraz to boli hráči Tulčíka, ktorí, mimochodom vo "fungel" nových dresoch, takpovediac nadeľovali. Kokošovce porazili v meraní síl 17. kola 5:1, polčase 2:0 (góly: 27. Joachym Šoltys, 29. Dominik Chromek, 46. Martin Tomaščík, 74. Jozef Dzivý, 86. Matej Valíček – 65. Juraj Sabol). Jarné skóre majú teda vyrovnané – 5:5, uvidí sa, ako to bude ďalej.

"Všetko mohlo byť aj inak, keby boli hostia premenili dva samostatné nájazdy v prvom polčase. Nás našťastie pri nich podržal mladý brankár Damián Damaňkoš," uviedol M. Kovaľ. A potom prišla reč na to, čo bolo naznačené v úvode príspevku. Išlo o dve zahodené penalty za sebou. "V 35. minúte sme kopali prvú. Pred zápasom bol na tieto situácie určený Jožko Grešák, no zodpovednosť prenechal Martinovi Tomaščíkovi, ktorý si vraj veril. Avšak mieril iba do žrde. Hneď na to však dal hlavný rozhodca pokutový kop opakovať a to na základe upozornenia svojho asistenta. To si už loptu na biely bod postavil J. Grešák, no chyba... Nechal vyniknúť brankára hostí Petra Pribiša, ktorý tým len podčiarkol svoj dobrý výkon v zápase. Je to rarita, na ktorú si ja osobne nespomínam, aby sa odohrala na našom ihrisku a ešte aj na náš vrub."

Inak, podľa vyjadrenia M. Kovaľa, to bol duel, ktorý sa hral len na jednu bránu. Kokošovce pricestovali len s desiatimi hráčmi, po získaní lopty vyrážali do rýchlych brejkov. "Jeden im ukážkovo vyšiel a zmarili tak našu snahu o čisté konto. Toto ale až tak nemrzí, ako zranenie nášho mladého stredopoliara Nikolasa Krausa, ktorý nám bude dlhšie chýbať. Prajeme mu skoré uzdravenie, veríme, že na futbal nezanevrie a vráti sa čoskoro na ihrisko," dodal na záver rozprávania M. Kovaľ.

Doma sme porazili oslabené Kokošovce

Prvý domáci zápas nám vyšiel na výbornú, keď sme porazili Kokošovce 5:1.

Hostia však prišli len s 10 hráčmi. V prvom polčase sa hralo prevažne na polovici súpera. Góly prišli po polhodine hry keď sa presadili Šoltýs a Chromek. Úvod druhého polčasu sme otvorili gólom na 3:0. Po štandartke sa presadil Martin Tomaščík. Zápas sa už potom len dohrával. Presadili sa hostia na 3:1. V posledných 15-tich minútach ešte upravili skóre na 5:1 Dzivý a Valiček.

Teší nás aj návrat dlhoročného hráča J. Semana, ktorý oprášil kopačky po dlhšom čase.

Najbližšie sa predstavíme opäť doma. V nedeľu 23.4.2023 privítame o 16:00 ŠK Sedlice.

V jari prvýkrát doma proti Kokošovciam.

Pozývame všetkých fanúšikov na prvý domáci zápas v jarnej časti.

Stretneme sa s FK Kokošovce v nedeľu už o 10:30 !

TJ Tulčík - FK Kokošovce

16.4.2023

10:30

Fotogaléria zo zápasu proti ŠK Solivar

Prvý zápas s prehrou

Úvodný zápas jari nám nevyšiel. Súper zo Solivaru potvrdil svoju kvalitu aj postavenie v tabuľke a zdolal nás 4:0.Detail zápasu:

Najbližšie sa predstavíme na domácom ihrisku, kde privítame Kokošovce. Výkop je naplánovaný na nedeľu, 16.4.2023 o 10:30.

Prvý ,,majstrák´´ v jari proti Solivaru.

Už túto nedeľu začíname jarnú časť sezóny 2022/2023. A to hneď proti tomu najťažšiemu súperovi, lídrovi zo Solivaru. Všetkých fanúšikov tak pozývame v nedeľu do Kapušian, kde hrá Solivar domáce zápasy.

ŠK Slovan Solivar - TJ Tulčík

9.4.2023

10:30

ZMENA !!! Z dôvodu nepriaznivého počasia a zlého stavu ihrísk sa zápas uskutoční na umelej tráve v Prešove !!!

90. rokov organizovaného futbalu v obci Tulčík

1. Máj 1933. Tulčík.

Na spoločnej schôdzi tulčíckych spolkov bol slávnostným spôsobom založený Kultúrno-športový klub Tulčík. Za založením futbalu v obci stoja mená ako Ľudovít Sádlo, Ján Husovský, Štefan Pohorenec, Juraj Hudák, Ján Dadej, Karol Husovský, Michal Valíček, Štefan Mikloš a Štefan Fogaš. Už o rok neskôr sa klub premenoval na Športový klub Slovenskej katolíckej mládeže v Tulčíku. Významný úspech prišiel v roku 1936, keď Tulčík vyhral Okresný pohár SKM v Prešove.

V roku 1948 si futbalisti pripomenuli 15. výročie činnosti klubu. V tomto období stál na čele Ján Drabiščák.. V roku 1949 postúpili futbalisti Tulčíka do 1. triedy Prešovského kraja.

Za vydarené obdobie futbalu môžeme považovať sedemdesiate a osemdesiate roky. V roku 1972 bol úspechom postup do 1. triedy Východoslovenského kraja. Po úpadku sa mužstvo až do prelomu tisícročia pohybovalo len v okresných súťažiach, kde je doteraz.

V roku 2023 si tak pripomíname už 90. výročie založenia futbalového klubu.  Slávnostným a tradičným podujatím ,,Vyšný - Nižný" si pripomenieme toto jubileum futbalu 15. júla 2023 na futbalovom ihrisku v Tulčík, kde pozývame všetkých bývalých a súčasných hráčov, funkcionárov a fanúšikov nášho klubu.

Prípravný zápas A-mužstva

26. marca odohralo A-mužstvo prípravný zápas. Na UT v Prešove sme konfrontovali FK Rozvoj Pušovce.

V gólovom stretnutí sme podľahli účastníkovi 8. ligy 2:7.

G: Lukačišin, Jílek

Zostava: Damankoš - Mikloš, Valiček, Jacko, Dzivý - Kraus, Tomaščík, Chromek, Lipka - Vavrek, Jílek

Náhradníci: Lukačišin, Vojtek